Czy zarządzanie fanpage jest istotne?

zarządzanie profilem social media

Zarządzanie fanpage w Social Media

Czy należy tym… zarządzać?

Każda firma powinna posiadać takie konto?

Bardzo dobre pytanie, które często pomijamy w rozważaniach (bo przecież oczywistym jest stwierdzenie – Nie masz konta na Facebooku – nie istniejesz). Czy zatem każdy powinien mieć swój fanpage? OK, racja… z punktu widzenia internetowego jestestwa owszem. Nie ma również wątpliwości, jeśli chodzi o wpływ Social Media na pozycjonowanie strony internetowej, pod warunkiem oczywiście, że umieściliśmy tam swój adres strony internetowej. Klikanie w link z profilu socialowego to w końcu ruch na naszej stronie. Natomiast czy z punktu widzenia wizerunkowego posiadanie profilu w social media przez zakład pogrzebowy faktycznie zwiększy sprzedaż? Co ma pokazać zakład stomatologiczny na Instagramie? Trzeba rozważyć jaki jest cel konta na Facebooku, Instagramie, Google+, Tweeterze i jaki w ogóle ma sens zarządzanie FanPage?

zarządzanie fanpage Warszawa

Wizerunek w Social Media

Są branże, w których takie konto musi być obowiązkowe. Moda, styl, media, sport, popkultura i szeroko pojęty e-commerce. Wszystkie wymienione branże potrzebują lajków, tweetów i komentarzy, gdyż od ich popularności zależy jak dobrze są odbierane i pozycjonowane. Od fanów zależy jak dużo płyt lub koszulek potencjalnie sprzedamy oraz czy dany program w telewizji będzie emitował kolejny sezon. A który kanał komunikacji z fanami może być lepszy niż Social Media? Trzeba jednak mieć istotny wpływ na zarządzanie interakcjami z fanami i potencjalnymi klientami.

 

Sprzedaż poprzez konto socialowe

Wspomnę ponownie wymieniony już e-commerce. Konto social media to idealne miejsce promowania produktów sklepów internetowych. Nie ma chyba e-shopu, który nie zwiększyłby zysku poprzez odpowiednio prowadzone oficjalne konto w mediach społecznościowych. „Wall” to idealne miejsce do zamieszczenia informacji o nowej kolekcji, promocji, wyprzedaży lub konkursie. Ba! Są sklepy, które sprzedają tylko przez Social Media.

 

Komunikacja

Kolejny czynnik, dla którego warto taki profil posiadać. Coraz mniej lubimy rozmawiać przez telefon, a wizyty w punktach obsługi klienta są czasochłonnym koszmarem. Dlatego coraz więcej klientów wylewa swoje problemy poprzez fanpage.

 

Podsumowując, z pewnością jest więcej zalet niż wad, a w obecnych czasach wiedza z obsługi może minimalna. Wszystko jest intuicyjne. Bez problemu można zlecić zarządzanie fanpage na Facebooku oraz kontami na innych platformach social media firmie, która profesjonalnie zarządzać będzie obsługą takiego konta. Przygotuje grafiki, ułoży teksty, zaplanuje działania oraz dobierze budżet kampanii promocyjnej i to za cenę mniejszą niż zatrudnienie osoby, która miałaby takim kontem zarządzać.

Zapraszamy do oferty: prowadzenie social media

 

Odwiedź nasz oficjalny FanPage.

 

Zarządzanie fanpage?

Prowadzenie profilu Social Media?

Zarządzanie kontem Facebook?

Obsługa Instagram? Tweeter? Google+?

No problem!

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage na Facebooku.

zarządzanie fanpage

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.