Wysyłka newsletterów

Wysyłka newsletterów – warto?

W przeciągu kilku lat Internet stał się nieodłącznym elementem w życiu ludzi. Dał dostęp do wielu informacji, ułatwił wykonywanie codziennych czynności oraz umożliwił założenie własnego biznesu, czyli sklepu internetowego. Właściciele takich sklepów wiedzą jak ciężko jest zdobyć nowych klientów i zatrzymać obecnych. Dlatego coraz częściej korzystają z e-mail marketingu.

social media

 Co to jest e-mail marketing?

To rodzaj marketingu bezpośredniego, który posługuje się pocztą elektroniczną do komunikacji z klientami i reklamy firmy. Podstawowymi jego zadaniami są:
– budowanie relacji z klientami
– tworzenie określonego wizerunku firmy
– zwiększenie wyników sprzedaży

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu to:
wysyłka newsletterów
– wysyłka reklam w wiadomościach mailowych
– biuletyny wewnętrzne
– dzienniki elektroniczne

 

Wysyłka newsletterów

Wysyłka newsletterów wykorzystuje permission marketing, co oznacza, że odbiorca musi wyrazić zgodę, aby je otrzymywać. A czym jest newsletter? Krótko mówiąc, jest to elektroniczna darmowa prenumerata, w której zawarte są promocje, nowe oferty bądź zmiany w polityce firmy. Wysyłka newsletterów wiąże się z wieloma korzyściami dla klientów, np. otrzymują zniżki zakupowe lub dodatkowe bonusy. Jednak co robić, żeby wysyłka newsletterów odniosła sukces i nie zniechęciła klientów, a wręcz przeciwnie, zachęciła do korzystania z tej usługi?

 

Podstawowe zasady wysyłki newsletterów:
 • Więcej nie znaczy lepiej
  Osoby, które akceptują otrzymywanie newsletterów są zainteresowane naszą ofertą. Dlatego ciągłe zasypywanie ich skrzynek wieloma mailami nie przyniesie korzyści, a wręcz odstraszy klientów. W związku z tym, zachowaj umiar oraz daj tym osobom możliwość do ewentualnej rezygnacji.
 • Personalizacja newsletterów
  Przy wysyłce newsletterów warto rozważyć opcję spersonalizowania e-maili. Dzięki temu klienci poczują się zauważeni i istotni dla twojej firmy. Dodatkowym plusem może być wysyłka newsletterów z okazji ich imienin lub urodzin.
 • Zadbaj o bezpieczeństwo danych
  Ważne, aby dane osobowe klientów były przechowywane w bezpiecznych miejscach (zabezpieczone serwery). Aby uniknąć poważnych problemów prawnych, zadbaj również o to, aby były one dostępne tylko dla zaufanych osób.
 • Prostota kluczem sukcesu
  Newslettery powinny być napisane prostym i zrozumiałym językiem oraz poprawnie językowo. Unikaj niezrozumiałych wyrazów. Nie możesz sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd, ponieważ odbiorcy mogą stwierdzić, że nie jesteś zbyt kompetentny i godny zaufania.

 

Zapraszamy do oferty: tworzenie stron www lub projektowanie sklepów www


Wysyłka newsletterów = bliższe relacje z klientami!

e-marketing

Kampanie marketingowe

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage Facebooku.

 

email marketing

 

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.