Google zmienia algorytmy i promuje strony responsywne

Od kiedy nastąpiła zmiana?

Od kwietnia 2015 mamy kolejny psikus od Google. Nasza wszechwiedząca wyszukiwarka postanowiła, że będzie promować w pierwszej kolejności strony responsywne. Obecnie wszystkie wyszukiwarki promują strony responsywne (RWD), czyli dostosowane urządzeniom mobilnym. Czym jest właściwie jest ta responsywność?

strony responsywne

 

Dlaczego potrzebne nam strony responsywne?

Postęp technologiczny i dostęp do internetu w każdym niemal zakamarku cywilizacji sprawił, że coraz chętniej korzystamy z urządzeń mobilnych w celu poszukiwania informacji w sieci. Strony responsywne (RWD – Responsive Web Design) skalują się (dostosowują) do różnych rozdzielczości. Dzięki temu strona internetowa wyświetla się dobrze zarówno na tabletach i smartfonach jak i „pecetach”.

 

Czy zmiana dotyczy naszych stron www?

Bardzo dużo starszych stron internetowych pomimo silnej marki może stracić pozycje w Google. Spadną w wynikach wyszukiwania głównie przez brak dostosowania do urządzeń mobilnych. Przyjaźniejsze przeglądarce będą strony przechodzące test Google Developers (responsywne), co z kolei daje szanse zaistnienia młodym i mniejszym firmom bądź start-up’om. Tworząc nową stronę należy bezwzględnie zadbać o to, żeby nasza strona była responsywna. Jeśli posiadamy stronę zbudowaną przed kwietniem 2015, to powinniśmy zwrócić się do specjalisty, który zrobi nam poprawki strony internetowych.

 

Ile kosztuje strona responsywna?

Jeśli tworzymy nową stronę internetową, responsywność nie będzie naszym dodatkowym kosztem. Strony responsywne są standardem, więc nie obciążymy budżetu żadnego klienta

Jeśli jednak niezbędna jest aktualizacja naszych istniejących stron www, to zależy od jej konstrukcji, wielkości, ilości podstron. Generalnie to nie kosztuje wiele, a może nam przynieść wymierne zyski. Pamiętajmy, że strony responsywne to lepsze pozycjonowanie w Google, ale przede wszystkim lepszy odbiór stron na urządzeniach mobilnych.

 

Może czas wdrożyć aktualizacje stron internetowych?

Sprawdź RWD swoich stron: www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly

Zapraszamy do naszej oferty: projektowanie stron www

 

Strony responsywne

Tworzenie stron i sklepów RWD

Poprawimy twoją stronę!

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage Facebook.

strony responsywne

 

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.