Projektowanie stron www

Czy projektowanie stron www jest trudne?

Na terenie Polski ruszył ciekawy projekt edukacyjny, który ma na celu naukę dzieci w wieku przedszkolnym sztuki programowania serwisów oraz wgłębiania wiedzy na temat ich korzystania. Projektowanie stron www to czynność, która ma dużą przyszłość i zainteresowanie nią najmłodszych poprzez podstawowe zabiegi na komputerze może być tym bardziej pozytywne, iż zapotrzebowanie na tworzenie serwisów internetowych jest coraz większe.

Projektowanie stron www można robić na wiele sposobów. Jeszcze kilka lat temu jednym z najczęściej używanych i niezbędnych języków do programowania był HTML. Dzisiaj mamy już dużo więcej możliwości, prostszych i przyjemniejszych, jak np.: kreatory stron lub CMS. Jednak zanim przystąpimy do faktycznego projektowania stron internetowych, musimy przemyśleć kilka kwestii.

 

Projektowanie stron internetowych – podstawowe działania:


1. Kluczowe pytanie: jaki mam cel?

Pierwszym krokiem, który należy podjąć podczas projektowania stron www jest odpowiedzenie sobie na pytanie: do czego potrzebna mi jest strona internetowa? Pozwoli to na zawarcie w niej niezbędnych elementów, które umożliwią poprawne spełnianie jej funkcji. Przede wszystkim weź pod uwagę do jakich odbiorców ją kierujesz i jakie mogą mieć oczekiwania.

 

2. Szata graficzna, czyli projekt

Aby projektowanie stron www zakończyło się sukcesem, musi ona zawierać pewne elementy: przejrzystą budowę, prostą nawigację, zrozumiale napisane teksty zawierające odpowiednie frazy kluczowe oraz dane kontaktowe. Wizualne aspekty najskuteczniej przykują uwagę odwiedzających twoją stronę, w wyniku czego możesz zdobyć nowych klientów.

 

3.  Wybór domeny

Najprościej mówiąc, domena to adres strony. Domena składa się z dwóch części: nazwy głównej, która najczęściej jest nazwą firmy oraz końcówki (rozszerzenia). Przy zakupie rozszerzenia mamy szeroki wybór, przykładowo .pl, która jest końcówką krajową i stosunkowo najdroższą. Innymi przykładami są .eu, .net, .org. Wybór domeny nie ma wpływu na projektowanie strony, ale warto zastanowić się nad dobrym wyborem.

 

4. Wybór hostingu

Hosting to miejsce na serwerze, w którym znajduje się strona internetowa. Niestety z bezpłatnym hostingiem łączy się wiele ograniczeń, m.in. zamieszczanie reklam na stronie www lub brak ochrony danych. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm hostingowych.

 

5. System zarządzania treścią

O jednym z takich systemów, czyli CMS WordPress piszemy w artykule  „strony www WordPress”.

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie stron jest dla nich zabawą.” Myślę, że cytat współtwórcy Linuxa, oddaje po części myśl, iż nawet dla dzieci projektowanie stron www może być w przyszłości zabawą, która przyniesie im po prostu zysk.

Projektowanie stron www ma świetlaną przyszłość i uważam, że należy zgłębiać jej tajniki. Dla kogoś kto tworzenie stron internetowych ma wyuczone w młodym wieku, będzie to o wiele łatwiejsze.

Zapraszamy do naszej oferty: projektowanie stron www lub pozycjonowanie stron www

 

Projektowanie stron www:

im wcześniej zaczniesz, tym lepiej!

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Zadzwoń: +48 531-001-699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio oraz na oficjalnym FanPage na Facebooku.

tworzenie strona www

 

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.