Obsługa stron internetowych – konieczność czy przyjemność?

Obsługa stron internetowych bywa czasem niechcianą koniecznością.

Jak dobrze wiemy stworzenie dobrej, przejrzystej i dobrze czytelnej strony to podstawa, lecz czy po jej stworzeniu możemy już o niej zapomnieć? Może z pozoru banalne i oczywiste pytanie, ale warto przemyśleć tą kwestę głębiej. Obsługa stron www jest niemniej ważna od jej stworzenia lub pozycjonowania w internecie.

obsługa stron www

 

Optymalizacja pod kątem SEO

Otóż, aby strona czy sklep www dobrze pozycjonowały się i z czasem były coraz wyżej w wynikach wyszukiwania Google, należy odpowiednio zadbać o działania i treści na ich stronach. Chodzi głównie o treść. Jeśli w treści strony wykonywane są jakiekolwiek czynności co jakiś czas, wyszukiwarka Google „widzi” te zmiany na stronie. Odbiera te działanie jako aktywności i ocenia je wg swoich algorytmów. Dlatego, żeby twoja strona internetowa mogła myśleć o jakiejkolwiek dobrej pozycji zadbaj, żeby jej obsługa była regularna i, przede wszystkim, właściwa. Opcji obsługi może być wiele. Obsługa stron internetowych zakłada m.in. odświeżanie zdjęć, aktualizacja wiadomości, odpowiednie linkowania, usuwanie błędów, dbanie o jakość techniczną strony i CMS, w tym jej odwirusowanie (tak, bywają takie historie!!!).

 

CMS, czyli system zarządzania treścią

Jeżeli brakuje ci czasu, żeby samemu administrować swoją stronę lub nie wiesz jak wykonać tą czynność, pomyśl czy nie warto zlecić komuś takiego zadania. Obsługa stron internetowych może być realizowana oczywiście przez twojego pracownika, ale należy w tym miejscu pomyśleć czy warto kogokolwiek angażować w te zadania.

Zacznijmy od tego, iż obecnie rzadko wdrażane są strony www nieoparte o CMS (np. strony www WordPress). Głównie dlatego, aby obsługa stron internetowych przebiegało znacznie łatwiej i przyjemniej. Oczywiście przeprowadzane są szkolenia z obsługi CMS, lecz trzeba również poświęcić trochę czasu, żeby w pełni go poznać. W ten sposób obciążasz swojego pracownika kolejnym obowiązkiem, który niekoniecznie pokryje się z jego zakresem umiejętności. No i musi poświęcić swój cenny czas. Najważniejszym jednak jest fakt, że obsługa strony internetowej lub obsługa samego CMS musi być robiona regularnie! Dlaczego? Bo przecież zmieniają się produkty, opisy, standardy Google i wreszcie oczekiwania klientów.

 

Optymalizacja kodu źródłowego

Następna sprawa. Aby cokolwiek zmienić w CMS, należy odpowiednio obrobić i przygotować materiał źródłowy tzn. przeprowadzić konwersję do właściwego formatu, wykadrować itd. Kolejny pożeracz czasu. A czas to pieniądz, nieprawdaż? Jeżeli chcesz wykorzystać swojego specjalistę do wykonywania tej pracy, uwierz, że niepotrzebnym byłoby obciążać go takim zadaniem niezależnie od tego jak duży masz dział marketingu.

 

A więc czy administracja stron www jest potrzebna?

Obsługa stron internetowych czy administracja stron www to często zaniedbywana aktywność. Percepcja większości osób może być taka, że jak mamy stronę www, już nic przy niej nie trzeba robić. Duży błąd. Pomyśl, aby obsługą stron internetowych zajęła się profesjonalna agencja interaktywna, która robi to na co dzień i wie jak odpowiednio administrować twoimi danymi. Zapewnimy ci zarówno wspomnianą administrację strony, ale także oszczędzimy czasu, który zapewne warto lepiej wykorzystać.

Zapraszamy do oferty: obsługa stron www

 

Obsługa stron internetowych

Administracja sklepów www
Optymalizacja serwisów internetowych

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531-001-699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage Facebook.

obsługa stron internetowych

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.