Modernizacja strony www czy tworzenie nowej?

Modernizacja stron www czy tworzenie nowych?

Modernizacja strony www jest sposobem, aby uaktualnić jej wygląd i funkcje oraz podążać za współczesnymi trendami. Z pewnością to stosunkowo prosta metoda, po prostu odświeżenie strony internetowej, ponieważ czasami wystarczą drobne poprawki, a wzrośnie efektywność. Jednak wiele firm i przedsiębiorców wybiera inną opcję. Wybierają tworzenie nowego serwisu www. Pozostaje pytanie: które rozwiązanie lepsze?

tworzenie stron www

Modernizacja strony www

Modernizacja stron www powinna się rozpocząć od analizy zmian, jakie chcemy wprowadzić. Dzięki temu wiemy co należy zrobić i co ma być naszym priorytetem. Najczęściej osoby, które chcą poprawić swoją stronę skupiają się na wizualnych aspektach, zmieniając jej szatę graficzną, lecz nie tylko. Modernizacja stron www dotyczy optymalizacji, prędkości, parametrów ładowania, wielkości zdjęć czy treści. Modernizacja stron www to również dopasowanie ich do współczesnych technologii. Przede wszystkim trzeba zadbać o responsywność (RWD), czyli automatyczne dopasowanie stron do urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy smartphone.

 

Tworzenie nowej strony www

Tworzenie nowych stron www bywa bardziej złożonym procesem niż modernizacja. Głównie dlatego, że nie mamy żadnej bazy. Wszystko musi być zrobione od zera. Pomysł, funkcje, projekt graficzny itd. Oczywiście na tworzenie nowej strony www składają się podobne czynności jak w przypadku modernizacji, np.: wymyślenie szaty graficznej, napisanie tekstów, tak aby uzyskać najlepsze pozycje w Google czy zapewnienie responsywności. Oprócz tego należy wybrać domenę, hosting, a przede wszystkim CMS. CMS, czyli System Zarządzania Treścią pozwala nam wnosić poprawki (np. nowe zdjęcia i treści). Szczęśliwie, mamy wielu takich programistów znających m.in. Drupal lub WordPress. Dla osób, które mają zupełnie inny pomysł dot. swojej strony lub chcą zmienić CMS, najlepszym sposobem byłoby stworzenie nowej koncepcji graficznej i funkcjonalności.

Odpowiedź na pytanie: co lepsze, modernizacja strony www czy tworzenie nowe jest niejednoznaczna. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu chcemy zmienić naszą stronę internetową, naszych funduszy oraz innych czynników. Czasem lepiej stworzyć nową grafikę i stronę internetową od początku. Z pewnością oba rozwiązania mogą przynieść wiele korzyści, w szczególności podnieść pozycje naszych stron w wynikach wyszukiwania Google.

Zapraszamy do oferty: projektowanie stron www

 

Modernizacja strony www

Tworzenie stron internetowych

Projekty graficzne serwisów www
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage Facebook.

modernizacja stron

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.