Marketing społecznościowy

Marketing społecznościowy – jak zaistnieć w social media?

Marketing społecznościowy jest coraz częściej stosowaną formą promocji wielu firm za granicą. W Polsce dopiero od niedawna przedsiębiorcy wybierają wykorzystanie social media jako kanał reklamy. W związku z tym, nadal istnieje sporo  niewiadomych, w jaki sposób używać portali społecznościowych w celach ulepszenia wizerunku firmy. W obecnych czasach mało kto nie ma profilu Facebook, Twitter lub YouTube. Zgodnie z wynikami raportu opublikowanego 21 stycznia 2015 roku przez „We are social media” aż 13 milionów Polaków korzysta z portali społecznościowych. Jak widać, jest to idealne miejsce do wypromowania biznesu.

social media

Marketing społecznościowy – zadania

– zbliżyć nas do obecnych klientów
– poznać ich oczekiwania i opinie poprzez bezpośrednią komunikację
–  jak najskuteczniej wypromować naszą markę
– pomóc nam w zdobyciu nowych klientów
Jednak to nie koniec. Marketing społecznościowy wpływa również na pozycjonowanie stron www. Liczba „polubień” firmowego profilu i udostępnianie postów zwiększy twoją zauważalność w internecie. Już wiemy jakie korzyści niesie ze sobą marketing społecznościowy. Pozostaje jedna kwestia: jak skutecznie go wykorzystać?

 

Marketing społecznościowy a social media

Marketing społecznościowy opiera się o social media, np. o działania na Facebooku lub Twitterze. Pierwszym krokiem jaki należy zrobić, aby zaistnieć w tych portalach jest założenie fanpage’a. Jest to strona portalu z najważniejszymi informacjami o twojej firmie. O tym czy warto prowadzić fanpage pisaliśmy w artykule o zarządzaniu fanpage.

 

Działania a efektywność

Aby działania wykorzystujące marketing społecznościowy przyniosły nam oczekiwane efekty, musimy zapamiętać jedno słowo: SYSTEMATYCZNOŚĆ. Prowadzenie fanpage’a musi być systematyczne. Najlepiej dodawaj nowe wpisy co 2-3 dni. Dzięki temu twoi klienci będą regularnie obserwować aktywność firmy oraz jej zaangażowanie. Unikaj jednak bardzo długich tekstów. Większość osób nie wczytuje się w każdego posta, dlatego rozwlekłe treści nie zachęcą go do jego przeczytania. Zamiast tego, dodaj ciekawe zdjęcie, napisz hasło, które od razu wzbudzi jego ciekawość. Zainteresuj swojego czytelnika w prosty i ciekawy sposób.

Pamiętaj również, że marketing społecznościowy nie może być biernym działaniem, lecz przede wszystkim  powinien być… interaktywny. Polega to ba budowaniu więzi między tobą a twoimi klientami. Media społecznościowe idealnie nadają się do szybkiej odpowiedzi na pytania klientów i rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących twoich usług.

Dla wielu przedsiębiorstw marketing w sieci okazał się bardzo pomocny w budowaniu marki. Obserwując obecny błyskawiczny rozwój sposobów komunikacji przez internet, z pewnością stanie się on jednym z niezbędnych promotorów firm w sieci.

Zadbaj również o swoją stronę internetową.

 

Marketing społecznościowy w sieci

Reklamuj się w social media!

Facebook Ads, Instagram, Google Adwords

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio. Oficjalny FanPage na Facebooku.

marketing reklamy

 

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.