Kampanie Google Adwords – cz. 3

Kampanie Google Adwords – najlepsze praktyki. Cz III.

 

To już ostatnia cześć z serii „Kampanie Google Adwords – najlepsze praktyki”. Z poprzednich dwóch postów wiesz już, dlaczego tak istotna jest odpowiednia organizacja konta Adwords, dobranie trafnych słów kluczowych jak i stosowanie dopasowań, by móc optymalizować stawki oraz trafiać do tych klientów, na których zależy Ci najbardziej. Również wiesz, dlaczego na początku twoja kampania adwords powinna opierać się na wyszukiwarce Google, czyli Google Search. Serię zakończymy na omówieniu przydatności rozszerzeń oraz na co zwracać uwagę przy prowadzeniu eksperymentów. Miłej lektury!

 

Rozszerzenia reklam

Skuteczna kampania Adwords często posiada w swoich reklamach rozszerzenia, aby wyróżniać się na tle konkurencyjnych reklam poprzez treść.

W ten sposób przekazujesz też więcej informacji, potrzebnych do podjęcia decyzji o zakupie lub przejściu na stronę www. Stosowanie rozszerzeń przekłada się na większy współczynnik kliknięć (CTR) nawet o kilka punktów procentowych! Jak wykorzystać rozszerzenia aby Twoja kampania adwords była bardziej skuteczna? Powiedzmy, że masz lokalną piekarnie. Możesz np. dodać rozszerzenie lokalizacji oraz danych kontaktowych, aby klienci już z poziomu wyszukiwarki mogli się z Tobą skontaktować. Również, kampania adwords umożliwia wykorzystanie rozszerzeń, aby pokazać rodzaje pieczywa, jakie oferujesz.

 

kampania Adwords

Fot. Kampania Adwords – przykład zastosowania rozszerzeń w reklamie

 

Eksperymentuj

Najważniejsza zasada, aby twoja kampania adwords była skuteczna, to… testuj, testuj, testuj! Skuteczna kampania adwords jest cały czas optymalizowana, np. modyfikowane są słowa kluczowe, zwiększane lub zmniejszane stawki aż w końcu sama zmienia się treść reklamy. Czasem dodanie jednego lub dwóch słów potrafi zwiększyć CTR, co wpływa również na konwersje, którą najczęściej jest sprzedaż. Robiąc eksperyment pamiętaj zawsze o kilku zasadach:

 

– Testuj naraz tylko jeden czynnik (np. jedno słowo kluczowe).

– Testuj w tym samym okresie czasu (on też ma wpływ na wynik).

– Używaj eksperymentów Google (więcej tu).

– Ustawiaj testy co najmniej na 1-2 tygodnie, aby mogły się zebrać dane.

 

Gotowy na kampanie Google Adwords? Powodzenia!

 

Czytaj również: Kampanie Adwords cz. I

Czytaj również: Kampanie Adwords cz. II

 

Kampanie Adwords

Potrzebna Ci kampania w Google?
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio oraz na oficjalnym FanPage na Facebooku.

kampanie adwords

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.