Kampanie Google Adwords – cz. 2

Kampanie Google Adwords – najlepsze praktyki cz II

 

Drugi post z cyklu „Kampanie Google Adwords – najlepsze praktyki”. W tej odsłonie wejdziemy głębiej w kampanie reklamowe w wyszukiwarce (Google Search) oraz typy dopasowań słów kluczowych. Z tej części dowiesz się, czym różnią się określone dopasowania i kiedy je stosować.

 

Kampanie Reklamowe – Search

Dobrą praktyką, szczególnie jeśli kampanie reklamowe to dla Ciebie nowość, jest przy pierwszym podejściu zacząć od jednej kampanii w Google Search, czyli wyszukiwarce Google. Przygotowanie kampanii pod wyszukiwarkę zajmuje mniej czasu, ponieważ wystarczy przygotować sam tekst, aby emitować reklamę (reklama tekstowa). Zyskasz pierwsze doświadczenie związane ze skutecznością słów kluczowych i ustalaniem najefektywniejszych kosztowo stawek. Jak już oswoisz się z narzędziem, wówczas możesz prowadzić kampanie reklamowe zarówno w sieci wyszukiwania jak i w sieci reklamowej (Google Display).

 

Dopasowania

Kampanie reklamowe oferują możliwość dopasowania słów kluczowych. Jest to ustawienie, dzięki któremu możesz doprecyzować czy chcesz aby twoja reklama pojawiała się za każdym razem, gdy użytkownik:

 

  1. Wpisze dokładnie takie samo słowo kluczowe do wyszukiwarki (Dopasowanie ścisłe)
  2. Wpisze synonim, podobne słowo do słowa kluczowego, z błędem lub odmianę słowa kluczowego (Dopasowanie przybliżonedomyślne ustawienie Adwords)
  3. Wpisze frazę i pokaże mu się reklama ze zmodyfikowanym słowem kluczowym lub jego odmianą (Modyfikator dopasowania przybliżonego)
  4. Reklama nie będzie wyświetlać się, jeśli użytkownik wpisał dane słowo kluczowe (Dopasowanie wykluczające)
  5. Wpisze frazę, która zawiera słowo kluczowe (Dopasowanie do wyrażenia)

 

Na początek lepiej używać dopasowanie przybliżone do wyrażenia lub modyfikator słowa kluczowego po to, aby ściągnąć jak największy ruch na stronę. Po analizie możesz ustawić dopasowanie ścisłe dla słów kluczowych, które generują konwersje oraz wprowadzić słowa wykluczające, które nie generują wartościowego dla Ciebie ruchu.

 

Google Adwords oferuje szerokie możliwości w optymalizacji kampanii. W trzeciej, ostatniej części cyklu, zajmiemy się stosowaniem rozszerzeń reklam i dowiesz się, po co i jak prowadzić eksperymenty w Google Adwords.

Czytaj również: Kampanie Adwords cz. I

Czytaj również: Kampanie Adwords cz. III

Kampanie Adwords

Potrzebna Ci kampania w Google?
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio oraz na oficjalnym FanPage na Facebooku.

kampanie adwords

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.