Agencja Social Media

5 oznak tego, że agencja Social Media zasługuje na obsługę twojej marki

Naturalnym krokiem rozwoju każdej marki jest oddanie części prac marketingowych na zewnątrz. Jeśli czujesz, że nie masz czasu na samodzielnie prowadzenie kanałów socialowych albo, że brakuje ci pomysłów jak rozwinąć markę w tym kanale, warto rozejrzeć się za agencją social media, która z tego żyje. Każda szanująca się agencja social media, która prowadzenie Facebooka i innych profili w social media ma w małym palcu, powinna wykazać się pod paroma względami. Sprawdź jakimi 🙂

social media ceny

 

  1. Agencja Social Media robi briefing

W pierwszej kolejności, poważna agencja social media powinna dowiedzieć się jak najwięcej na temat twojego biznesu. Jaki produkt sprzedajesz? Jak sprzedajesz? Kto jest twoją grupą docelową? Czy sprzedajesz przez tylko internet czy też offline? Czy twój produkt jest sezonowy czy nie? Oprócz tego, powinna dokładnie zweryfikować po co prowadzisz komunikację w mediach społecznościowych, jakie cele przed nimi stawiasz, czyli co chcesz dzięki nim osiągnąć.

 

  1. Agencja z doświadczeniem

Poza stroną www, agencja social media powinna wykazać się doświadczeniem, jeśli chodzi o prowadzenie Facebooka i innych social mediów. Umieścić logo na stronie każdy potrafi, ale wykazać się podczas rozmowy i w ofercie praktyczną znajomością potrafią tylko te agencje, które zęby zjadły w społecznościach wirtualnych. Tutaj wystarczy po prostu wsłuchać się w głos handlowca lub pracownika obsługi klienta i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy już na etapie wstępnego spotkania agencja social media wykazała się doświadczeniem czyli np. dała wartościowe porady, informacje, jak wykorzystać potencjał społeczności oraz czy… zadawało pytania. Jeśli podczas spotkania agencja prowadząca działania social media skupiła się tylko na pozyskaniu informacji, nie dając nic od siebie, to warto się zastanowić, czy jest sens organizować kolejne spotkanie.

 

  1. Chwali się zespołem

Powiedzmy sobie wprost. Agencja social media, nawet ta najlepsza, nie chce przyprowadzać na spotkania wszystkich swoich specjalistów (od handlowców, przez osoby prowadzące profile, po grafików). Dlaczego? Ponieważ w interesie agencji jest, aby specjaliści zajmowali się realizacją działań dla klientów, w tym twojej marki, zamiast jeździć na spotkania z handlowcami. Mimo wszystko, w ramach oferty lub z ust handlowca powinno paść kilka słów na temat osób, które będą obsługiwać Twoje profile. Czy obsługiwały firmy z twojej branży? Czy obsługiwały twoją bezpośrednią konkurencją? Nie bójmy się zadawania pytań. Nie bójmy się również odpowiedzi nawet na trudne pytania. Każda agencja realizująca działania marketingowe dla klientów, w tym działania socialowe, powinna umieć poradzić sobie z trudnymi pytaniami.

 

  1. Wyraźnie wskazuje zakres współpracy

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zbierać oferty od kilku agencji na raz, na pewno wydało się to ciekawe, że jedna usługa, a wyceny różnią się diametralnie w zakresie ceny. Diabeł tkwi w szczegółach. Zawsze weryfikuj co dostajesz za kwotę określoną w kosztorysie. Dla jednej agencji obsługa profilu sprowadzi się do tworzenia i publikacji postów 3 razy w tygodniu, a dla innej dodatkowo organizacja akcji specjalnych, moderacja postów w systemie dwuzmianowym oraz opracowywanie raportu z rekomendacjami, co robić dalej. Również pamiętaj, że stawka młodszego specjalisty ds. social mediów będzie inna niż Kierownika ds. Social Mediów – to również ma odzwierciedlenie w cenie.

 

  1. Czujecie „to coś”

Odłóżmy na chwilę technikalia. Najlepiej pracuje się z osobami, które się lubi, szanuje, między którymi jest to „coś” (chemia). Jeśli podczas spotkania chemia po prostu nie zaistniała między tobą a przedstawicielami agencji, to później nie zaistnieje. Brak zaufania, weryfikacja każdego posunięcia podwykonawców – to nie są podwaliny dobrej współpracy.  Jeśli już na spotkaniu padają pierwsze pomysły, mimowolnie wpadacie w burzę mózgów, a czas ucieka „nie wiadomo gdzie”, to znak, że z tego ziarna wyjdzie całkiem dobry chleb.

 

Podsumowanie

Wybór podwykonawcy, freelancera czy agencji, jak widać potrafi być wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy. Wiedząc jednak czym kierować się przy wyborze myślę, że powinno ci pójść zdecydowanie sprawniej, a co najważniejsze – z lepszym efektem. Ceny? Zapytaj się. Powodzenia!

 

Agencja social media Warszawa

Prowadzisz profil na Facebooku?
Potrzebne ci wsparcie w social media?

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Agencja Interaktywna E-Conex

Telefon: +48 531 001 699  |  e-mail: info@e-conex.com

Przykłady naszych realizacji można znaleźć w portfolio oraz na oficjalnym FanPage na Facebooku.

agencja interaktywna

admin
Autor
admin

Możliwość komentowania jest wyłączona.