Agencja interaktywna

Agencja interaktywna Warszawa

Z definicji Wikipedii, “agencja reklamowa specjalizuje się w przygotowaniu i wdrożeniu strategii budowy wizerunku firm w internecie na podstawie założeń marketingowych przedstawionych przez klienta.”

Mówiąc po ludzku, agencje interaktywne przygotują koncepcję planu marketingowego, dostarczą analizę rynku, wykreują wizerunek, zadbają o wzrost sprzedaży i zysków. Jednocześnie, agencje interaktywne posiadają wiedzę z zakresu programowania i najnowszych technologii informatycznych. Ponadto, w ramach kreacji przygotują pełną identyfikację wizualną firmy od wizytówek firmowych, przez projekty graficzne stron i sklepów internetowych czy ulotek reklamowych, banerów po ich wdrożenie w kampanię reklamową i wizerunkową w internecie. Wszystko w oparciu o indywidualny cennik (budżet projektu).

Agencja interaktywna świadczy między innymi takie usługi jak: tworzenie stron wwwprojektowanie sklepów, programowanie serwisów i portali, digital marketing, branding, content marketing, realizowanie kampanii e-marketingowych, wizerunkowych, sprzedażowych (np. kampanie AdWords, Facebook Ads, RTB, AdSense), pozycjonowanie stron www (optymalizacja SEO, analiza słów i fraz kluczowych, przygotowanie optymalnych treści), obsługa kont firmowych Social Media (Facebook, Tweeter, Google+ , LinkedIn, Instagram, Pinterest), obsługa stron internetowych i sklepów www (zmiana treści i zdjęć, drobne poprawki programistyczne, copywriting), ale i hosting domen wraz z obsługą skrzynek mailowych.

Agencje interaktywne zajmujące się wszystkimi wyżej wymienionymi usługami często określane są jako agencje full-service.